Конструктор футбегу
Конструктор футбегу
Футбег — це складний, координаційний вид спорту. Він вимагає значних фізичних зусиль, часу та бажання! Це вид спорту, який сьогодні перебуває на етапі розвитку.
Але багато хлопців, дівчат, дорослих і, звісно, дітей люблять набивати різні м’ячі та інші предмети. Вибір часто абсолютно неочікуваний. Це може бути пластикова пляшка, туалетний папір, тенісний м’яч і багато іншого.
На жаль, сьогодні досить складно придбати підходящий м’яч для набивання.
Через відсутність у моїй країні м’ячика, який би мене влаштовував, та через високу вартість доставки з-за кордону, я придбав матеріали і зшив його сам! Відтоді це стало моїм улюбленим хобі. За ці роки я зшив безліч м’ячів різних кольорів, розмірів і ваги.
Елегантний, помітний колір. Червоний колір має назву flash red. Дуже яскравий. Класичний дизайн. Чудове поєднання кольорів.
|
пурпурний |
|
сірий |
Класична схема пошиття. Стримані, лаконічні кольори. Одна з головних переваг - нечутливість до бруду.
|
синій |
|
чорний |
Дуже цікава палітра кольорів. Дуже вдале поєднання. М'яч дуже помітний, привертає увагу. Чудовий подарунок для дівчини.
|
фуксія |
|
фіолетовий |
|
сірий |
Найпопулярніша модель. Жовто-блакитний колір чудово поєднується. І, звісно, це кольори українського прапора.
|
жовтий |
|
блакитний |
Які інструменти потрібні для виготовлення футбега? По-перше, це хороші ножиці. Дуже бажано мати ножиці для різання тканини. Вони дуже гострі і чудово ріжуть тканину. Голка, в принципі, підійде майже будь-яка. Додатково вам знадобляться: ніж для паперу, шило, підходяща оправка для затягування вузлів панелей.
Матеріал, з якого виготовлений футбег. Для професійного 32-х панельного футбега я використовую синтетичну тонку замшу. В Україні її знайти неможливо, тільки купити за кордоном. Крім того, деякі використовують синтетичні автомобільні ганчірки. Я особисто не пробував, нічого сказати не можу.
Нитки, які використовуються для зшивання панелей. Мені дуже подобається шити риболовним шнуром діаметром 0,22-0,24 мм. Це дуже надійна, сплетена з 4-8 жил нитка. Вона надзвичайно міцна, не боїться води, достатньо товста, щоб не різати тканину. В принципі, можна використовувати будь-яку міцну нитку достатньої товщини.
Чим набивають м’ячі для футбега для фристайлу. У своїх м'ячах я використовую тільки сталеві гранули. Вони дають оптимальний обсяг наповнення 50% від ваги 60 грам. Можна використовувати кульки для рогаток або кульки для пневматики. Крім того, футбеги наповнюють піском, свинцевою дробом, пластиковими гранулами в різних пропорціях. Я проти таких наповнювачів, стальна дроб - найкращий варіант.
Першим ділом необхідно вирізати 32 панелі для майбутнього виробу. Це 20 шестиугольників неправильної форми та 12 п’ятикутників (правильних п’ятикутників). Дуже бажано, щоб вони були вирізані ідеально рівно. Для цього потрібні портновські ножиці. Деякі майстри заздалегідь роблять шаблон і малюють фігури на тканині, а потім вирізають їх.
Приступаємо до шиття. Спочатку потрібно пришити п’ять шестиугольників до одного п’ятикутника. Вузол не затягуйте, він буде заважати. Це потрібно буде зробити пізніше, після того, як всі панелі будуть зшиті.
Далі потрібно зшивати панелі за наступною схемою. Шиємо послідовно один п’ятикутник і додаємо відповідну кількість шестиугольників.
Коли будете пришивати останній п’ятикутник, візьміть нитку довшу. І залишайте шви незатягнутими. Це дозволить вивернути футбег на зовні.
Візьміть підходящу оправку і помістіть її в центр першого п’ятикутника. Затягніть нитку навколо оправки (тягніть за 2 кінці нитки) і зав'яжіть вузол. Для надійності краще зав'язати ще кілька вузлів і просочити їх клеєм. Обріжте кінці, 0,5-1 см буде достатньо. Повторіть для всіх інших п’ятикутників, окрім останнього.
Олівцем або ручкою виверніть футбег навиворіт. Це можна зробити через останню, незатягнуту панель.
Зробіть з паперу або підберіть підходящу воронку і наповніть ваш м'ячик підібраним наповнювачем. Пам'ятайте, ідеальне співвідношення 50% об'єм заповнення і 60 грамів вага. Затягніть останній вузол і заправте його всередину за допомогою голки або шила. Все, футбег готовий.
Пробуйте, експериментуйте і все вийде.
1. Найголовніше, футбег має бути виготовлений з тонкого та дуже міцного матеріалу. Найкраще, якщо це буде синтетична замша товщиною 0,6-0,8 мм.
2. Матеріал має бути м’яким та бархатистим на дотик. Це дозволить футбегу краще триматися на поверхні взуття.
3. Для футбега фристайлу ступінь наповнення має бути близько 50%. Це означає, що м’яч має бути заповнений наполовину.
4. Футбег має бути ідеально круглої форми і при зіткненні з поверхнею не повинен підстрибувати, відкатуватися або виконувати непередбачувані рухи. М’яч має мати мінімальний відскок.
5. Обов’язково зверніть увагу на наповнювач. Кам’яний наповнювач має властивість розсипатися в пил. Після цього м’яч втрачає вагу, а ваше взуття та одяг покриються пилом. Пластикові гранули можуть кришитися і мати гострий край. Вони можуть порізати нитки всередині. Найкраще підходять металеві кульки.
6. При падінні м’яч має трохи стискатися, але при підкиданні вгору має відновлювати сферичну форму.
7. Краще уточнити, чи можна прати м’яч. З часом матеріал стає брудним і неприємним на дотик.
8. Віддайте перевагу м’ячу, зшитому "трьома стібками". Це видно навіть на фото. Між панелями має бути видна злегка звивиста лінія.
9. Якщо ви плануєте грати в сутінках, беріть м’яч, у якому є світлі кольори. Білий, жовтий тощо. При слабкому освітленні дуже важко відстежити темний футбег.
10. Ідеальним для футбольного фристайлу вважається вага 60-70 грамів і розмір в діаметрі 4,5-5 см. Це найбільш оптимальні характеристики.
11. Найкраще брати м’ячі ручної роботи. Зазвичай вони набагато якісніші.
12. Не рекомендуємо до покупки: футбеги з дуже щільного матеріалу; вагою менше 50 грамів; діаметром менше 4,5 см.; наповнені піском.